تعمیر و سرویس موتورخانه در اصفهان

اگر در اصفهان سکونت دارید و قصد استفاده و تعمیر و سرویس موتورخانه در اصفهان جهت گرمایش منزل خود را دارید با ما همراه باشید زیرا در این مطلب قصد داریم نکاتی را در رابطه با اهمیت تعمیرات موتورخانه در اصفهان برای شما بیان کنیم.

راه اندازی  سیستم موتورخانه اصفهان در زمان مقایسه با پکیج مزایا و معایبی دارد ولی همانطور که در قبل در مطلب موتورخانه بهتر است یا پکیج دیواری صحبت کردیم یکی از عیب ها یا بهتر است اینگونه یکی از ملزوماتی که هنگام استفاده از سیستم موتورخانه  باید دقت داشت وجود یک برنامه ی منظم جهت تعمیر و سرویس موتورخانه در اصفهان است.

 برپایی سیستم موتورخانه با دقت به هزینه های بسیار بالایی که به دنبال دارد در صورتی از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است که بازدید های سالانه جهت چک کردن میزان سلامت اجزای موتورخانه توسط  تعمیرکار شوفاژ اصفهان صورت گیرد. و اگر این کار انجام نشود تمامی سرمایه گذاری اولیه در زمان کمی از بین می رود.

برای اینکه به شما اطلاعات دقیق تری در مورد تعمیر و سرویس موتورخانه بدهیم قصد داریم ابتدا درمورد تعدادی از مشکلات رایج که در سیستم  موتورخانه اتفاق می افتد صحبت کنیم . تا دوستانی که از این سیستم استفاده میکنند سریع تر متوجه مشکل در اجزای سیستم موتورخانه بشوند.

تعمیرات موتور خانه اصفهان

مشکلات رایجی که به تعمیرات موتورخانه در اصفهان نیاز دارند:

1- کاهش ناگهانی حرارت آب گرم در ساختمان و سرد شدن یکباره رادیاتورها:

رادیاتورها به یکباره سرد شده و حرارت آب گرم در ساختمان به صورت ناگهانی کاهش می یابد . حال سوال اینجاست که چرا این مشکل به وجود می آید؟

همانطور که در جریان هستید کاربرد موتورخانه تولید آب گرم مصرفی و گرم کردن محیط ساختمان به وسیله ی فن کویل یا رادیاتور است. اما کاهش میزان حرارت آب مصرفی و رادیاتورها یکی از مشکلاتی است که در حین استفاده از این سیستم به وجود می آید.

2- ایجاد لایه رسوب داخل کویل منبع گالوانیزه

آب گرم شده توسط دیگ بخار داخل منبع گالوانیزه ذخیره شده تا توسط پمپ های مشخص شده وارد لوله های ساختمان رادیاتور و آب مصرفی شود. ولی متاسفانه آب شهری پر از نا خالصی و املاح است  که همین مورد موجب تشکیل رسوبات برروی کویل منبع میشود و عمل انتقال حرارت را دچار مشکل میکند.

و حالا راه حل این مشکل برای تعمیر موتورخانه شوفاژ اصفهان چیست؟

جواب متخصصین الو پایپینگ این است که بنا به میزان خوردگی منبع و میزان رسوبات که بر روی کویل منبع جذب شده متفاوت است. مگر در صورتی که کویل منبع به دلیل وجود رسوبات سوراخ شده باشد که اگر این اتفاق رخ داد کویل باید از منبع خارج و تعمیر گردد.

فقط باید این نکته را در نظر داشت زمانی که اقدام به اسیدشویی میکنید جنس فلزی که به کار رفته است در تمامی قسمت های منبع باید مورد بررسی قرار بگیرد تا اسید باعث خوردگی آن ها نشود. 

یکی از دیگر راه حل های هایی که میتوان برای جلوگیری از تشکیل رسوبات داخل دستگاه های حرارتی از جمله منبع کویل دار موتورخانه گرمایشی در اصفهان ارائه کرد استفاده از سختی گیرهای مغناطیسی است.

 

3- خرابی ترموستات دیگ بخار

داخل سیستم موتورخانه میزان درجه دیگ بخار به وسیله ی ترموستات دیگ بخار کنترل و تنظیم میشود. وقتی که میزان این حرارت در دیگ بخار به میزان تنظیم شده در ترموستات دیگ برسد. مشعل به خودی خود خاموش میشود تا مانع جوش آمدن دیگ شود.

ولی چون ترموستات دیگ در طول شبانه روز به طور مداوم در حال قطع و وصل شدن است ، به مرور زمان خراب شده و با وجود سرد بودن آب برگشتی رادیاتور هیچ نوع دستوری مبنی بر  روشن به مشعل دیگ نمی دهد .

چگونه از بروز این مشکل جلوگیری کنیم؟

یکی از راه هایی که میتوان مانع بروز این نوع مشکلات در مورد روشن و خاموش شدن مشعل دیگ شد استفاده از ترموستات حد است . به دلیل اینکه این نوع ترموستات به طور مداوم در حالت باز است و دستور روشن و خاموش شدن مشعل زمانی که دیگ سرد است را صادر میکند.

4-  میزان فشار آب مصرفی در ساختمان کاهش می یابد.

بعضی اوقات ممکن است در میزان دبی (فشار آب ارسالی از موتورخانه ) مشکلاتی وجود داشته باشد که کم شدن حجم آب مصرفی را به همراه دارد .

سوال اینجاست که چه عواملی باعث به وجود آمدن کاهش میزان فشار آب میشوند؟

در جواب این سوال میتوان به مواردی چون خرابی پمپ آب در موتورخانه ، وجود نشتی در اجزای دیگر موتورخانه و نشتی در منبع دو جداره موتورخانه شوفاژ اصفهان اشاره کرد که در ادامه قصد داریم هر کدام را بررسی کنیم.

 • خرابی پمپ آب در موتورخانه:

جهت هدایت  آب داخل لوله های ساختمان از پمپ هایی با نام سیرکولاتور خطی استفاده میشود و به خاطر تماس مداوم آن با آب باید بیشتر از سایر اجزا در تعمیر و سرویس موتور خانه در اصفهان به آن دقت شود و مورد بررسی و نگهداری قرار گیرد. درصورتی که محفظه پمپ به علت وجود نداشتن آب بندی دچار نشتی شده باشد و یا رسوبات و اجسام خارجی صافی را پر کرده باشند حجم آبی که توسط پمپ منتقل میشود کاهش پیدا میکند.

چگونه مشکل را حل کنیم؟

تنها راهی که متخصصان ما ارائه کردند انجام تعمیر و سرویس موتورخانه در اصفهان است.

تعمیر و سرویس موتورخانه در اصفهان

 

 •  وجود نشتی در اجزای دیگر موتورخانه:

به دلیل اینکه اجزای دیگر موتورخانه که میتوان به اجزایی چون دیگ بخار ، منبع گالوانیزه و لوله های انتقال دهنده ی آب اشاره کرد به صورت مداوم با آب گرم  در تماس اند باعث خوردگی تدریجی آن ها میشود.

راه حل چیست؟

باید در زمان مراحل انجام برنامه های بازدید دوره ای از موتورخانه کل اجزای سیستم برای اطمینان یافتن از نداشتن هرگونه نشتی به خصوص در بخش اتصالات مورد بررسی قرار بگیرند. تا اگر نشتی وجود داشت اقدامات لازم جهت رفع نشتی انجام گیرد. اما راه حلی که ما جهت تعمیرات موتورخانه اصفهان و جلوگیری از بروز نشتی به علت تغییرات شدید جوی به شما پیشنهاد میکنیم عایق کاری لوله ها است که تاثیر بسزایی دارد.

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم منبع دو جداره ی موتورخانه با آب تماس مستقیم دارد و همین مورد باعث میشود تا منبع به مرور زمان بپوسد. بیشترین پوسیدگی ها و نشتی هایی که در منبع دو جداره ی موتور خانه ایجاد میشود قسمت عدسی (قوسی شکل منبع ) است که این مشکل را به راحتی میتوان با جوشکاری حل کرد.

5- تغییر رنگ و طعم آب گرم مصرفی:

گزارش شده است که در بعضی موارد رنگ آب گرم ساختمان تغییر رنگ داده است و به رنگ زرد درآمده و این تغییر رنگ حتی روی طعم آب هم تاثیر گذاشته است .

 دلیل بروز این مشکل وجود زنگ زدگی یا رسوبات در لوله های موتورخانه یا در منبع کویل است

موتور خانه شوفاژ در اصفهان

 

تعمیرکار شوفاژ اصفهان راه حل رفع این مشکل را اینگونه بیان کرده است

اولین راه حلی که جهت رفع این مشکل در موتورخانه شوفاژ در اصفهان  وجود دارد اسیدشویی و شستشوی منبع کویل دار و علاوه بر آن لوله های انتقال دهنده ی آب گرم در موتورخانه است .ولی اگر مشاهده کردید که میزان زنگ زدگی بیش از حد است راهی جز تعویض منبع و لوله نیست.

6- افزایش بی رویه انرژی در ساختمان:

 یکی دیگر از مواردی که امکان دارد شما را جهت پیدا کردن هرچه زودتر وجود مشکل در موتورخانه یاری کند بالا بودن میزان مصرف سوخت داخل موتورخانه است.

اینکه مجهز بودن یک ساختمان به سیستم موتورخانه به معنای افزایش مصرف انرژی در مقایسه با دیگر دستگاه های حرارتی چون پکیج صحیح است اما بازهم مصرف انرژی در موتورخانه یک حد معین دارد و اگر بیش از حد شد مشکلی در روند اجزای موتورخانه وجود دارد

عللی که ما برای بروز این مشکل در روند موتورخانه گرمایشی در اصفهان احتمال میدهیم عبارتند از :

 •  عایق نبودن دیگ بخار و لوله های انتقال دهنده آب در موتورخانه:

یکی از کارهای لازم در زمان آغاز به کار استفاده از موتورخانه عایق کاری اجزای موتورخانه و تعمیرات موتورخانه در اصفهان است میزان کارایی عایق بندی را باید به صورت سالانه چک کنید زیرا عایق با گذشت زمان خاصیت خود را از دست می دهد.

 • خام سوزی یا احتراق ناقص سوخت مشعل موتورخانه:

همانگونه که مطلع هستید معمولا سوخت موتورخانه به وسیله ی احتراق گازوئیل یا گاز تامین میشود .یکی از کارهایی که لازم است در هنگام  سرویس و بازدید دوره ای از موتورخانه انجام دهید بررسی میزان سلامت احتراق گازوئیل یا گاز در مشعل موتورخانه است.

از سری کارهایی که در ابتدای تعمیرات موتورخانه شوفاژ در اصفهان باید انجام دهید توجه به رنگ آبی شعله و بررسی طریقه ی سوختن گازوئیل یا گاز است. و خوشبختانه با پیشرفت علم دستگاه هایی تولید شده است که از آن ها در اندازه گیری میزان سلامت احتراق در موتورخانه کمک گرفت .

این روش چه مزایای دارد؟

1-  تا حد بسیار زیادی مانع تلف شدن انرژی در محیط موتورخانه میشود.

2- هوای موجود در موتورخانه را از نظر سلامت تضمین کرد.

 •  خرابی ترموستات دیگ بخار

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم در صورت خراب بودن ترموستات فرمان مبنی بر روشن یا خاموش شدن به مشعل دیگ ارسال نمی شود. و به توصیه ی کارشناسان اگر در سیستم موتورخانه از ترموستات های دوگانه حد استفاده نشود دیگ بخار بیش از حد گرم میشود و مصرف بیش از حد انرژی خسارات زیادی برای دیگر اجزای سیستم موتورخانه به دنبال دارد.

 • عدم تناسب دیگ بخار با میزان حرارت مورد نیاز:

متاسفانه گاهی اوقات مشاهده میشود که در انتخاب و خرید اجزا برای موتورخانه دقت کافی نشده و دلیل آن هم کمک نگرفتن از تعمیرکار شوفاژ اصفهان در هنگام تجهیز و راه اندازی موتورخانه است.

 • تنظیم نبودن مشعل موتورخانه:

یکی از اقدامات مهم که در موتورخانه در رابطه با دریافت سطح انرژی مطلوب توسط موتورخانه باید انجام شود سرویس و تنظیم مشعل در موتورخانه است.

در زمان انجام سرویس دوره ای موتورخانه کارهای مهمی انجام می گیرد که در چک لیست تعمیر و سرویس موتورخانه در اصفهان به صورت چک لیست های روزانه ، ماهانه و سالانه وجود دارد .

 

از جمله مواردی در تعمیرات موتورخانه در اصفهان باید توجه کرد عبارتند از  :

 • دودكش موتورخانه کنترل و بررسی شوند.
 • مشعل موتورخانه تنظیم شود.
 • چگونگی احتراق سوخت مشعل بررسی گردد.
 • موتورخانه به صورت زمستانه و تابستانه تنظیم گردد.
 • صدا و روغن کاری پمپ آب بررسی شود.

همانگونه که ملاحظه کردید تعمیر و سرویس موتورخانه کاری تخصصی است که باید توسط یک متخصص انجام گیرد تا علاوه بر آن سرویس موتورخانه به درستی و طبق چک لیست انجام شود  .

قصد ما از نوشتن این مقاله آسان تر کردن کار تعمیرات موتور خانه برای دوستانی که مجهز به این سیستم هستند بود ولی در نهایت این موضوع فوق العاده مهم است که هرگونه ایجاد اختلال در سیستم هزینه های هنگفتی را به دنبال دارد پس توصیه ی ما به شما همراهان عزیز ساکن اصفهان این است که این کار را به یک تعمیرکار با تجربه بسپارید. شما در صورت ایجاد هرگونه مشکل میتوانید تعمیرات موتور خانه در اصفهان خود را به ما بسپارید . پس همین حالا با شماره 91011220-031 تماس حاصل فرمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *