نصب آبگرمکن اصفهان


نصب آبگرمکن اصفهان

نصب آبگرمکن در اصفهان را به متخصص خودش بسپار
نصب آبگرمکن در اصفهان
، یکی از روش‌های تأمین آب گرم مصرفی در ساختمان است. بنابراین می‌توان گفت یکی از تجهیزاتی است که وجود آن در هر خانه‌ای مورد نیاز است، آبگرمکن می‌باشد. البته اهمیت وجود آبگرمکن، زمانی بیشتر مشخص می‌شود که آبگرمکن شما خراب شود. آبگرمکن دارای عمر متوسطی بین 8 تا 15 سال است. اگر طول عمر آبگرمکن شما تمام شده است، دیگر باید به فکر خرید یک آبگرمکن جدید و نصب آبگرمکن اصفهان باشید. یک سری نکات برای خریدن آبگرمکن وجود دارد که بهتر است برای انتخاب مناسب، به آن‌ها توجه کنید. همچنین می‌توانید از مشاوران الوپایپینگ در این خصوص، راهنمایی بگیرید.
برخی افراد برای کاهش هزینه‌های خود تصمیم می‌گیرند که نصب آبگرمکن ساختمانشان را خودشان انجام دهند؛ ولی به این مسئله فکر نمی‌کنند که اگر کوچکترین خطایی در نصب آبگرمکن اتفاق بیفتد، ممکن است موجب نشتی شود. در نتیجه خطرات جانی و مالی را به همراه خواهد داشت. پس چه بهتر که از ابتدا عملیات نصب را به یک سرویسکار آبگرمکن در اصفهان بسپارید و از مشکلات احتمالی پیش رو جلوگیری کنید.

 

انواع آبگرمکن

آبگرمکن‌ها به انواع مختلف دیواری و مخزنی تقسیم می‌شوند. همچنین از نظر نوع سوخت مصرفی نیز به چند دسته برقی، گازی، نفتی و خورشیدی تقسیم می‌شوند که البته مدل‌های نفتی و خورشیدی به اندازه مدل‌های برقی و گازی متداول نیستند. حال به توضیحی درمورد هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم و بعد از آن هم نکات کلی برای نصب آبگرمکن در اصفهان را بیان می‌کنیم.

 

آبگرمکن گازی

منبع اصلی سوخت در آبگرمکن‌های گازی، گاز طبیعی است. معمولا آبگرمکن‌های گازی عمرشان بین 8 تا 12 سال است و پس از اینکه عمر مفید آن‌ها به پایان برسد، دیگر نمی‌توانند از تعمیرکاران خدماتی را دریافت کنند. معمولا مخزن آب آبگرمکن‌ خانه‌های مسکونی، حجمی بین 40 تا 50 گالن دارند. اگرچه آبگرمکن‌های با حجم مخزن بالاتر نیز وجود دارند.
حال توضیحی کوتاه در خصوص قطعات آبگرمکن می‌دهیم تا با نکات نصب آبگرمکن در اصفهان آشنایی بیشتری پیدا کنید. از ترموستات برای کنترل سوخت گاز شعله درون آبگرمکن‌های گازی استفاده می‌شود. محل قرارگیری شعله در آبگرمکن‌های گازی، در زیر مخزن آبگرمکن است و یک دودکش برای خروج دود حاصل از سوخت گاز باید تعبیه شود. نحوه گرم کردن آب در آبگرمکن‌های گازی به این صورت است که باید کل مخزن آبگرمکن داغ شود. همین مسئله موجب می‌شود که بدنه آبگرمکن به مرور زمان دچار فرسایش شود؛ با این موردی که بیان شد مشخص می‌شود که طول عمر آبگرمکن گازی کمتر از سایر آبگرمکن‌ها است.
حال به توضیحی در خصوص آبگرمکن مخزنی و دیواری می‌پردازیم.
نام دیگر آبگرمکن مخزنی، ایستاده یا زمینی است. این آبگرمکن‌ها علاوه بر گرم کردن آب مصرفی، آبی که برای مصارف بعدی ذخیره شده را نیز گرم می‌کنند. یعنی زمانی که آب روی یک درجه مشخص تنظیم شود، آب را گرم می‌کنند و آن را در مخزن خود نگهداری می‌کنند.
آبگرمکن‌های بدون مخزن یا دیواری (tankless)، همانطور که از نامشان پیداست مخزنی برای نگهداری آب ندارند. در آبگرمکن‌های دیواری پس از باز کردن شیر آب، آبی که در لوله‌ها جریان یافته است، همان موقع با روشن شدن شمعک، گرم می‌شوند. بنابراین می‌توان گفت که آبگرمکن دیواری از نظر مصرف انرژی بهینه‌تر عمل می‌کند.

 

آبگرمکن برقی

آبگرمکن برقی برای گرم کردن آب مصرفی در مناطق و یا زمان‌هایی که گاز شهری در اختیارتان نیست، به شما پیشنهاد می‌شود. در این نوع آبگرمکن، آب توسط هیترهای برقی درون آبگرمکن، گرم می‌شود پس در نتیجه باعث آلودگی نمی‌شود. معمولا از این نوع آبگرمکن در مواردی مانند روستاها، ویلاها، کانکس‌ها و ... که گاز شهری ندارند، استفاده می‌کنند.
عملکرد آبگرمکن‌های برقی نیز با آبگرمکن گازی شباهت دارد. برای انجام عملیات گرم کردن آب، جریان الکتریکی وارد یک سری سیم پیچ می‌شود که دارای مقاومت بالایی هستند. معمولا این سیم پیچ‌ها جفت هستند که محل یکی از آن‌ها در میانه مخزن و آن دیگری در پایینِ آن است. حال ترموستات یک جریان برق را به هریک از سیم پیچ‌ها منتقل می‌کند. اگر دما کم باشد، با بسته شدن کلید، اجازه عبور جریان برق داده می‌شود. زمانی که آب به دمای مشخص برسد، با باز شدن کلید از عبور جریان برق جلوگیری می‌شود. معمولا در آبگرمکن‌های برقی، ترموستات دارای تنظیماتی برای مشخص کردن دمای آب است.
با باز کردن شیر آب گرم، آب سرد به درون مخزن می‌آید و دمای کم آن سبب فعال شدن ترموستات می‌شود. این اتفاق سبب فعال شدن سیم پیچ آبگرمکن می‌شود. پس از بستن شیر آب گرم، تا زمانی که دمای آب به اندازه مشخص شده برسد، جریان برق درون سیم پیچ‌ها وجود دارد. این‌ها نکاتی کلی در خصوص آشنایی با نصب آبگرمکن اصفهان هستند.
به این نکته باید توجه کنید که در هنگام نصب آبگرمکن برقی، حتما باید جلوگیری از وجود نشتی  را انجام داد و شخصی که فنی نباشد، بهتر است از یک تعمیرکار یا سرویسکار آبگرمکن در اصفهان کمک بگیرد.

 

مقایسه آبگرمکن گازی و برقی

در اینجا می‌خواهیم چند مورد از ویژگی‌های این دو مدل آبگرمکن را با هم مقایسه کنیم. هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و معایبی هستند که با کمک سرویسکار آبگرمکن اصفهان می‌توانید بهترین انتخاب را برای نصب آبگرمکن اصفهان داشته باشید. در اینجا به چند مورد از این موارد اشاره می‌کنیم:

  • در مناطقی که فاقد گاز شهری هستند از آبگرمکن‌های برقی استفاده می‌شود.
  • قیمت اولیه برای خرید آبگرمکن برقی کمتر از نوع گازی آن است، ولی هزینه برای مصرف انرژی آن در طول زمان بیشتر است.
  • آبگرمکن برقی در مقابل آبگرمکن‌های گازی مخزن‌دار، بسیار کوچک‌تر است.
  • برای خانواده‌های پرجمعیت، آبگرمکن گازی گزینه مناسب‌تری است.
  • برای نصب آبگرمکن گازی باید لوله‌کشی و سیستم تهویه تعبیه و انجام شود اما نصب آبگرمکن برقی خیلی راحت‌تر و بدون دردسر است.

نکاتی برای نحوه نصب آبگرمکن دیواری

ما در این قسمت تنها به توضیحی در خصوص نصب آبگرمکن دیواری بسنده می‌کنیم. لوله‌کشی آبگرمکن یکی از مهم‌ترین مراحل و نکاتی است که در زمان نصب آبگرمکن‌ها باید به آن  توجه شود. این وهله از نصب آبگرمکن دیواری، بسیار با اهمیت است و عملیاتی بسیار پر ریسک است بنابراین به هیچ عنوان خودتان اقدام به نصب نکنید و حتما از یک سرویسکار آبگرمکن در اصفهان کمک بگیرید. با این وجود یک توضیح کلی در خصوص مراحل نصب آبگرمکن در اصفهان را در اینجا خواهید دید. لوله‌کشی آبگرمکن‌ها خود شامل سه مرحله‌ لوله کشی آب گرم و سرد، لوله ‌کشی گاز و نصب دودکش می‌شود.

نکات لوله‌کشی آب گرم و سرد

ارتفاع مناسب لوله‌ آب گرم و سرد از سطح زمین، نحوه اتصال لوله‌ها، انتخاب لوله مناسب، استفاده از واشر مناسب و ... برای لوله کشی آب گرم و سرد اهمیت دارد. این موارد جهت نصب آبگرمکن اصفهان، توسط سرویسکار آبگرمکن در اصفهان انجام می‌شود.

نکات اتصال لوله‌ی گاز به آبگرمکن

استفاده از شیر برنجی ربع‌گرد برای قطع و وصل جریان گاز، عدم گرفتن انشعاب ازشیر برنجی، ارتفاع شیر قطع و وصل‌کن و کاهش شدت خطر نشت گاز با بررسی محل اتصالات مواردی است که توسط تعمیرکار آبگرمکن در اصفهان انجام می‌شود.

نکات و اصول نصب دودکش؛ آخرین مرحله نصب آبگرمکن در اصفهان

تعبیه دودکش به شیوه‌ی استاندارد، آخرین مرحله‌ نصب آبگرمکن است. اگر دودکش به درستی نصب نشود، خطرات جبران ناپذیری مانند خفگی یا مسمومیت به دلیل استنشاق گازهای سمی را به همراه دارد. بنابراین باید بدانید که طریقه‌ی نصب استاندارد دودکش، مراحل مختلفی دارد و هرکدام اهمیت خاصی دارد. پس نیاز است که حتما برای نصب آبگرمکن اصفهان، از سرویسکار آبگرمکن بهره ببرید.

 

مهمترین نکات در انتخاب محل نصب آبگرمکن دیواری

برای نصب آبگرمکن باید به موارد مختلفی توجه کرد. این موارد شامل بررسی فضای نصب، تراز بودن آبگرمکن، فاصله آبگرمکن از دیوارهای اطراف و وجود تهویه در مکان نصب می‌باشد که این موارد توسط سرویسکار آبگرمکن در اصفهان، یک به یک بررسی می‌شود. 

پیش‌نیاز برای نصب آبگرمکن در اصفهان

قبل از انجام نصب آبگرمکن اصفهان، باید مواردی همچون سالم بودن لوله کشی آب و گاز ساختمان، دودکش، نیاز یا عدم نیاز به دریچه تامین هوا، توجه به مکان نصب از نظر وجود بخار یا بسته بودن فضا و ... بررسی شود. این موارد نیز توسط متخصص نصب بررسی می‌شود.

چرا الوپایپینگ؟

همانطور که در بالا توضیح دادیم، اگر نصب آبگرمکن در اصفهان به صورت درست و اصولی انجام شود، هم موجب افزایش بازده می‌شود و هم از ایجاد خطرات ناگوار جلوگیری می‌کند. مجموعه الو پایپینگ از بهترین و با تجربه‌ترین متخصصان در زمینه‌های مختلف تاسیسات تشکیل شده است. سرویسکار آبگرمکن در اصفهان می‌تواند برای نصب آبگرمکن اصفهان به شما کمک کند. انواع مختلف برندهای آبگرمکن در ایران وجود دارد که شامل پلار، بوتان، ارج، لورچ، سینجر، وایلانت و سوزان می‌باشد. شرکت الوپایپینگ به شما کمک می‌کند که آبگرمکن خود را راه اندازی کنید.
شما می‌توانید سفارش خود را به صورت تلفنی یا در سایت ثبت کنید، در اسرع وقت نزدیک‌ترین تکنسین با شما تماس می‌گیرد و زمان حضور را با شما هماهنگ می‌کند. همچنین با ثبت سفارش در الوپایپینگ می‌توانید سفارش خود را تا سه روز پیگیری کنید.

 

xz

الو پایپینگ چگونه کار میکند؟

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

#نظرات_مشتریان

مشتریان درباره ما چه می گویند ؟


تاسیسات لوله
الهام ظریف ، 10 دی 99

خیلی خوب و منصفانه عمل کردند

محمد جواد سعدی
تعمیرات لوله
تاسیسات لوله
الهام ظریف ، 10 دی 99

خیلی خوب و منصفانه عمل کردند

محمد جواد سعدی
تعمیرات لوله

برای شروع آماده اید ؟

اگر برای شروع آماده هستید پس درخواست خود را ثبت کنید.